U válogatott

Szégyen! A két éve nyeretlen Albánia Eb-selejtezőn verte a magyar U21-es válogatottat

2013/11/15 08:30:00

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett Albániától Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

A magyar U21-es válogatott ugyan derekasan küzdött, Adorján Krisztián révén pedig néhány veszélyes akciót is vezetett, ám az első félidőben nem sikerült feltörni a vendégek védelmét. Róth Antal válogatottja a meccs nagy részében ötlettelenül támadott az eddig pontnélküli albánok ellen, és a helyzet a második játékrész elején sem változott. A 75. percben

MTI hírfelhasználó

Bonus Faktor
bilance.hu/
moorestephens.co.hu
sortav
1/47. oldal[1] 2 3 4 5 »  »
Kazahsztán fiataljai nem tudták megnehezíteni a mieink dolgát Érvek és ellenérvek Tajti Mátyás ügyében, de meghívót nem kapott a fiatal játékos
2015/09/18 15:41:18    2015/09/10 21:42:06
Simán behúzta első meccsét a magyar U19-es válogatott a Horvátországban megkezdődött Eb-selejtezőtornán. Sören Osterland csapata 4-0-ra kiütötte Kazahsztán fiataljait, úgy, hogy már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a második játékrész közepén tíz főre fogyatkozó ellenfél kapuját a hajrában újabb két találattal terhelte meg. Már a 7. percben vezetést szerzett Porecben a magyar válogatott: Starodubov
A Barcelona fiatal magyar légiósa, Tajti Mátyás nem kapott meghívót az U19-es válogatott Eb-selejtezőre készülő keretébe. Az ügy kapcsán a támadó édesapja, Tajti József is megszólalt, aki elmondása szerint már a nyáron érezte, hogy Bernd Storck egyáltalán nem számol fiával, és úgy véli, a német sportigazgató nem nyílt lapokkal játszott, csak kapóra jött kifogás volt, hogy a katalán klub
tovább >>>   tovább >>>
Komoly kritika, és megszorítások Pisont Istvántól Mindkét döntős csapatot megszorongatta U20-as válogatottunk a korosztályos VB-n
2015/07/14 18:20:35    2015/06/19 11:18:42
Forrás: csakfoci.hu"Bernd Storck szerintem tegye össze a két kezét, és adjon hálát, hogy kimehetett a vébére. Jogosulatlanul járt Új-Zélandon, hiszen semmit nem tett azért, hogy a válogatott eljusson oda" - mondta Pisont István egy interjúban. A korábbi kispesti kedvenc szerint a német szakember eddigi mérlegére nem lehet büszke. Pisont, aki a Deák Bamba Akadémia vezetője lett, elmondta, hogy nála
 Forrás: MTIKét olyan csapat játssza - közép-európai idő szerint szombaton reggel - az új-zélandi U20-as labdarúgó-világbajnokság döntőjét, melyek megszenvedtek, s talán csak némi szerencsével nyertek a magyar csapat ellen.A brazil válogatott még a csoportkörben találkozott Bernd Storck együttesével, a magyarok akkor Mervó Bence találatával korán megszerezték a vezetést, de Tamás Krisztián kiállítása miatt bő negyedóra elteltével emberhátrányba kerültek.
Kikapott, de továbbjutott az U20-as labdarúgó válogatott Vezetett, mégis vereséget szenvedett az emberhátrányban játszó U20-as magyar válogatott
2015/06/07 08:59:53    2015/06/04 10:52:27
 Forrás: MTIA magyar U20-as labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a nigériai csapattól az Új-Zélandon zajló korosztályos világbajnokság vasárnapi játéknapján, de csoportjának harmadik helyezettjeként így is bejutott a nyolcaddöntőbe.Bernd Storck együttese ezzel a vereséggel az E csoport harmadik helyén végzett, de így is továbbjutott, a legjobb 16 között pedig Szerbiával találkozik majd szerdán, közép-európai idő szerint reggel 6.00-kor.E
 Forrás: telesport.hu/MTIHiába vezetett 50 percig a magyar U-20-as válogatott, a 16. perctől fogva emberhátrányban kellett játszania, emiatt játékban nem tudta felvenni a versenyt a brazilokkal, akik a magyar csapat hősies védekezése ellenére két gólt szerezve megnyerték a találkozót. A folytatás vasárnap, a nigériaiak ellen.A magyar válogatott közel nyolcvan percet emberhátrányban futballozva 2-1-es vereséget szenvedett a brazil csapattól az
Nem feltartott kézzel megy a nehéz ellenfelekkel szemben sem a Storck csapat Kijelölte az utazó U20-as keretet Bernd Storck
2015/05/29 11:23:02    2015/05/15 15:29:29
 Forrás: MTISzombaton kezdődik Új-Zélandon az U20-as labdarúgó-világbajnokság, amelyre hat év elteltével jutott ki ismét a magyar válogatott.A csapat - amely tavaly a hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokságon szerzett jogot a részvételre azzal, hogy csoportjában harmadik lett - Brazília, Nigéria és a Koreai NDK együttesével csap össze az első szakaszban, s valamennyi mérkőzését a New Plymouth-i, 11 ezer néző befogadására
Forrás: FourFourTwo.huHivatalossá vált az U20-as világbajnokságra utazó magyar válogatott keret 21-es névsora.Az U20-as válogatott tagjai vasárnaptól péntekig edzőtáboroztak Telkiben, majd a heti munka végeztével az együttes szakvezetője, Bernd Storck sportigazgató kijelölte a vébére utazó 21 fős hivatalos keretet. A héten Telkiben edzőtáborozó 26 játékosból öten nem lesznek benne a nevezett csapatban, de közülük csak hárman nem utaznak ki
Az MLSZ sportigazgatója meghatározta az irányt a fiatalok számára Szalai: "nem nyaralni megyünk"
2015/05/05 11:34:26    2015/02/11 13:51:39
 Forrás: MTIBernd Storck, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) márciusban kinevezett sportigazgatója azt ígéri, csapatai, az utánpótlás-válogatottak támadó futballt fognak játszani.A német szakember szűk körben tartott előadásán kifejtette, hogy alapvetően a 4-2-3-1-es játékrendszert preferálja, amely támadásban 4-1-4-1-gyé alakul át. A sokpasszos német stílust szeretné meghonosítani, amelyben a játékosok helyezkedése nyomán folyamatosan háromszögek alakulnak ki, ez elősegíti, hogy a labdás
 Forrás: MTISzalai László szövetségi edző szerint a magyar válogatott "nem nyaralni megy" a május 30-án kezdődő új-zélandi U20-as labdarúgó-világbajnokságra, hanem tovább akar jutni a Brazíliát, a Koreai NDK-t, valamint az afrikai selejtező győztesét felvonultató csoportból.A szakember az MLSZ szerdai sajtóbeszélgetésén azt mondta, a csapat tulajdonképpen "ajándékba kapta" a vb-részvételt, mert míg más együtteseknek ehhez selejtezőket kellett megnyerniük, addig
Két csoportellenfele már ismert az U20-as válogatottunknak U19 EB: őrizetbe vettek egy játékost, az eredmény manipulálása miatt
2015/02/10 08:07:59    2014/08/04 17:47:03
 Forrás: MTIA magyar válogatott Brazíliával, a Koreai NDK-val és az afrikai selejtező egyelőre nem ismert győztesével került egy csoportba a május 30-án kezdődő U20-as labdarúgó-világbajnokság keddi sorsolásán, melyet az új-zélandi Aucklandben rendeztek.A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a Szalai László irányította csapat a negyedik kalapban kapott helyet Fidzsi-szigetekkel és négy másik európai együttessel, és az E jelű négyesbe
Bundázás miatt őrizetbe vettek egy utánpótláskorú bolgár labdarúgót, akivel szemben az a gyanú, hogy U19-es mérkőzések eredményét manipulálta.Az insideworldfootball.com című internetes szaklap hétfőn azt írta, hogy a bolgár szövetség (BFU) nem nevezte meg a 20 éves játékost, de úgy tudni, hazájában az élvonalban szerepel.A vizsgálat során azokat a futballistákat hallgatták ki, akik a múlt héten véget ért
Érvényesült a papírforma az U19-es EB fináléba jutott csapatok tekintetében Várja az ellenfelet a már döntős U19-es német csapat
2014/07/30 18:58:50    2014/07/28 20:29:58
A papírformának megfelelően a német és a magyarokkal azonos csoportban szerepelt portugál válogatott jutott be a labdarúgó U19-es Európa-bajnokság fináléjába, amelyre csütörtökön kerül sor.A Szusza Ferenc Stadionban 19 órakor kezdődő összecsapáson a szakértők szerint számos olyan játékos lép majd pályára, akik néhány éven belül meghatározó szerepet tölthetnek be a nemzetközi futballéletben."Két azonos képességű csapat fogja összemérni erejét
A másik elődöntőben a portugálok a szerbekkel mérkőznek.4-0-ra nyert az osztrák csapat ellen a Szusza Ferenc Stadionban a német U19-es labdarúgó-válogatott, így bejutott a Magyarországon zajló Európa-bajnokság csütörtöki fináléjába.A németek már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, a folytatásban pedig megduplázták a góljaik számát, s fölényessé tették sikerüket. A német együttes a portugál-szerb elődöntő győztesével csap
Döntetlennel mutatkozott be az U15-ös válogatott Katalán rangadóval folytatódik a spanyol bajnokság (beharangozóval)
2013/11/06 11:30:00    2013/11/01 19:00:00
A szlovákiai Poprádon lejátszott felkészülési meccsen a játékra nem lehetett panasz, de a góllövés nem sikerült a fiataloknak. Lejátszotta első nemzetközi mérkőzését az 1999-es születésű focistákból álló magyar U15-ös válogatott. Korolovszky György szövetségi edző együttese az elmúlt hónapok kiválasztási folyamata után nemrégiben állt össze, és már az első nemzetközi összecsapásán remek játékkal rukkolt elő. A mieink jelentős labdabirtoklási fölényben játszottak a találkozón, s noha
Pénteken este a bajnoki címvédő Barcelona az Espanyol gárdáját fogadja a Camp Nouban. A múlt hét végi, majd a keddtől csütörtökig kiírt hétközi forduló után péntektől hétfőig már újabb bajnoki kör zajlik a spanyol futball élvonalában, a Primera Divisiónban, amely ily módon folyamatosan 11 napon át kínál(t) programot a világ egyik legerősebb pontvadászatát kedvelőknek.
Az U19-es válogatott pontot mentett Portugália ellen Simán kikapott Ausztriától az U21-es válogatott
2013/10/13 11:30:00    2013/10/11 10:45:00
U19-es válogatottunk egy színvonalas, nagy iramú meccsen, parádés hajrával mentett pontot a portugálok ellen a Telkiben zajló UEFA felkészülési torna második játéknapján. A magyar válogatott egy 2–0-s szlovákok elleni sikerrel, a portugálok egy spanyolok elleni 1–1-es döntetlennel kezdték a Telkiben zajló UEFA felkészülési tornát, az egymás elleni meccs előtt tehát pontszámban mi álltunk jobban. Az első negyedórában egyik csapat sem tudott mezőnyfölényre szert tenni, az
A Győrben rendezett Európa-bajnoki-selejtezőn Magyarország U21-es válogatottja 2–0-ra kikapott Ausztriától. Az első negyedóra végéig nem történt sok minden, a 14. percben aztán az osztrákok megszerezték a vezetést Győrben. Gregoritsch nagy helyzetben még rontott, a Jova Leventéről (képünkön) kipattanó labda azonban Schaub elé került, aki 14 méterről kilőtte a jobb felsőt, 0-1. A magyar gárda a félidő második felében kezdett magához térni, főleg
Készül az U21-es válogatott az osztrákok és a spanyolok elleni Eb-selejtezőkre Róth Antal keretet hirdetett Ausztria és Spanyolország ellen
2013/10/07 10:45:00    2013/10/02 09:15:00
Róth Antal kihirdette az október 10-i, Ausztria elleni és az október 14-i, Spanyolország elleni Eb-selejtezőkre készülő keretét. Az U21-es válogatott két mérkőzés után két győzelemmel (Albániát idegenbe, Boszniát itthon győztük le) áll Eb-selejtező csoportjába, de az igazi erőfelmérők csak most következnek: október 10-én a második kalapból a csoportba sorsolt Ausztria látogat Győrbe (ETO Park, 17.00), négy nappal később pedig az elsőkalapos, Eb-címvédő spanyolokkal játszunk
Női válogatottak: fontos felmérők a következő napokban Győzött az U21-es válogatott, s hibátlan az Eb-selejtező-sorozatban
2013/09/20 15:15:00    2013/09/06 07:00:00
Az U19-es válogatott szombaton megkezdi a hazai rendezésű Eb-selejtező tornát, a felnőttek szerdán a világ élvonalába tartozó dánok ellen lépnek pályára. Női labdarúgásban izgalmas ősz elé nézünk, válogatottjaink egymás után játsszák a fontos meccseket, ráadásul az összes mérkőzést itthon rendezik. A sort a Turtóczki Sándor vezette U19-es csapat kezdi, amely szombaton, hétfőn és csütörtökön lép pályára Telkiben az Eb-selejtező minitornán (mindhárom meccs kezdési időpontja 14.30 óra).
U21-es válogatottunk a szünetben még vesztésre állt a bosnyákok elleni U21-es Európa-bajnoki selejtezőn, de a fordulást követően nagyszerű játékkal fordított, és 4–1-es győzelmet aratott. Az örömünket Kovács István (képünkön) súlyos sérülése árnyékolja be, a Videoton FC középpályása egész biztosan nem lehet ott az észtek elleni, jövő heti A-válogatott meccsen. Kissé komótosan indítottuk a meccset, a bosnyákok rögtön a kezdés után fölényre tettek
Erős bosnyák csapat a U21-es válogatottunk csütörtöki ellenfele Rangos hazai utánpótlástornán szerepel az U17-es válogatott
2013/09/05 13:45:00    2013/07/31 15:15:00
U21-es válogatottunk csütörtökön Kecskeméten folytatja szereplését az Európa-bajnoki selejtező sorozatban. Róth Antal csapata júniusban, az albánok elleni idegenbeli mérkőzéssel kezdte meg szereplését Eb-selejtező csoportjában. A mieink 2-1-es győzelemmel rajtoltak, a sorozat második meccsén, csütörtökön a bosnyák válogatott elleni hazai meccsen gyarapíthatják pontjaik számát.Bosznia-Hercegovina fiataljai szintén az albánok ellen kezdtek, és hazai pályán 4-1-es győzelmet arattak. Róth
Európa egyik legpatinásabb ifjúsági futballtornáján, a ma kezdődő NIT-en a magyar U17-es válogatott mellett a szerb, az izraeli, a horvát, a cseh és az albán korosztályos csapat vesz részt. A Nemzetközi Ifjúsági Torna immár 33 éves múltra tekint vissza, az MLSZ 1981-től megszakítás nélkül minden évben megrendezi a viadalt, amely így a kontinens egyik legöregebb ifjúsági felkészülési tornája. A nyolcvanas években az Aranykalász Termelőszövetkezet
Fölényes győzelemmel kezdtük az Eb-selejtező minitornát Moldovában Keretet hirdetett U21-es válogatottunk kapitánya
2013/07/31 10:45:00    2013/05/30 12:15:00
U17-es női válogatottunk már az első félidőben eldöntötte a házigazda moldávok elleni mérkőzést az Európa-bajnoki selejtező minitornán. A Lévay Andrea vezette együttes hétfőn érkezett meg Moldovába, és kedden a házigazdák elleni találkozóval megkezdte szereplését az Eb-selejtező tornán, ahol az első két hely valamelyikét kell megszereznie az elitkörbe való továbblépéshez. A mieink az első meccsen bizonyították, hogy a továbbjutás egyik esélyeseként kell számolni velük, a
Az U21-es válogatott jövő héten megkezdi az Európa-bajnoki selejtező sorozatot. Június 7-én, pénteken Albániában játssza első tétmérkőzését az 1992-es, 1993-as és 1994-es születésű játékosokból álló U21-es válogatott. Bő egy héttel a találkozó előtt Róth Antal kihirdette 20 fős keretét, amelynek tagjai vasárnaptól készülnek együtt Telkiben az előttük álló feladatra.A keret játékosa két légiós, a Liverpoolban futballozó
Portugáliába utazott a magyar U18-as válogatott 5-2-re győzött az olaszok ellen U18-as válogatottunk
2013/05/21 10:00:00    2013/04/10 22:10:56
A jövő évi, hazai rendezésű Eb-re készülő U18-as labdarúgó-válogatott a házigazdák mellett a csehekkel és az amerikaiakkal játszik felkészülési mérkőzést. Mészöly Géza együttese legutóbb hazai pályán remek teljesítményt nyújtva 5–2-re legyőzte az olasz korosztályos csapatot, a játékosok tehát önbizalommal telve utazhattak el Lisszabonba, ahol hasonlóan erős ellenfelekkel mérkőznek meg a héten. Az első meccset kedden a házigazdák ellen vívja a válogatott, csütörtökön a csehek, szombaton pedig
A Mészöly Géza vezette magyar U18-as válogatott  remek támadójátékkal 5-2-re legyőzte az olaszokat Telkiben. A 13. percben Lorentz Márton indította kiváló ütemben a védők közül kilépő Farkas Zoltánt, aki teljesen egyedül tört kapura, majd 13 méterről a kapus mellett higgadtan a hálóba passzolt. A 21. percben két gólra növeltük az előnyt, Varga Szabolcs lövése után az
Az olaszokkal méri össze erejét az U18-as válogatott ma délután Telkiben Tétmeccsen veretlen maradt az U17-es válogatott
2013/04/10 14:30:00    2013/04/03 14:30:00
Szerdán délután Telkiben lép pályára Mészöly Géza (képünkön) együttese, az ellenfél az Alberigo Evani vezette olasz korosztályos csapat lesz. Az U18-as válogatott idén már a jövő évi, hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokságra készül, a csapat e heti összetartását az olaszok elleni felkészülési mérkőzés zárja. Az eredetileg kijelölt keretből a sérüléssel bajlódó Bobál Gergely, valamint – klubcsapatuk kérésére – Nagy Dominik és Osváth Attila hiányzik, helyükre Mészöly Géza olyan labdarúgókat
Az 1995-ös és az 1996-os korosztály csapatait sem tudták legyőzni a riválisok Eb-selejtezőn. Vasárnap rendkívül peches körülmények között, az utolsó pillanatokban kapott góllal egyenlítettek a svédek a magyar U17-es válogatott ellen az Eb-selejtező elitkörben, ezzel jobb gólkülönbségükkel megnyerték a csoportot, és készülhetnek a szlovákiai Európa-bajnokságra. A magyar válogatott úgy esett ki, hogy egyetlen vereséget sem szenvedett el a hat Eb-selejtezőn, ráadásul ősszel legyőzte az olaszokat is,